DURABLE DURAFRAME / Document holder / for A5 / double-sided / silver (pack of 2) | 487123
Brand: Durable
DURABLE DURAFRAME / Document holder / for A5 / double-sided / silver (pack of 2) | 487123
€19.69 inc. VAT
487123
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Self-adhesive A5 information sign with folding magnetic front panel
- The magnetic seal firmly hold literature in place and inserts are quick to update
- Frame can be adhered to smooth, solid surfaces and is easily repositioned
Product Specification
| Packaged Quantity | 2 (specifications are for single item) |
| Product Type | Document holder |
| Holds | A5 (148 x 210 mm) |
| Colour | Silver |
| Double-sided | Yes |
| Closure Type | Magnetic |
| Features | Landscape/portrait orientation, anti-glare, self-adhesive, repositionable, residue-free removal, double-sided presentation |
| Dimensions | Dimensions |
| Width | 176 mm |
| Height | 236 mm |
Features - Durable - 487123
More Details
Product Code
04:299331
EAN Code
4005546404868
Manufacturer
Durable