DURABLE DURAFRAME MAGNETIC / Document holder / for A3 / magnetic / metallic silver (pack of 5) | 486823
Brand: Durable
DURABLE DURAFRAME MAGNETIC / Document holder / for A3 / magnetic / metallic silver (pack of 5) | 486823
€61.19 inc. VAT
486823
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- A5 information frame with magnetic back for displaying notices, documents, signage and information in format A5
- Secures on smooth, magnetic surfaces
- Inserts are easy to replace by simply lifting the frame away from the magnetic surface
Product Specification
| Packaged Quantity | 5 (specifications are for single item) |
| Product Type | Document holder |
| Holds | A3 (297 x 420 mm) |
| Colour | Metallic silver |
| Magnetic | Yes |
| Features | Landscape/portrait orientation, residue-free removal |
| Dimensions | Dimensions |
| Width | 323 mm |
| Height | 446 mm |
Features - Durable - 486823
More Details
Product Code
04:299323
EAN Code
4005546406855
Manufacturer
Durable