Durable 508623 / Clamp / 8 kg / 53.3 cm (21") / 68.6 cm (27") / 100 x 100 mm / Silver / VESA 75 x 75/100 x 100 / silver | 508623
Brand: Durable
Durable 508623 / Clamp / 8 kg / 53.3 cm (21") / 68.6 cm (27") / 100 x 100 mm / Silver / VESA 75 x 75/100 x 100 / silver | 508623
€312.05 inc. VAT
508623
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Mounting | Clamp |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Minimum screen size | 53.3 cm |
| Maximum screen size | 68.6 cm |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Height | 445 mm |
| Tilt angle range | 0 - 110 ° |
| Product colour | Silver |
Features - Durable - 508623
Monitor mount capacity
Dual monitor mount
More Details
Product Code
04:331063
EAN Code
4005546998411
Manufacturer
Durable