DURABLE / Document protective cover for passport / black | 214401
Brand: Durable
214401
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Width | 19.4 cm |
| Depth | 13.3 cm |
| Colour | Black |
| Carrying Case | Carrying Case |
| Type | Document protective cover |
| Recommended Use | For passport |
| Protection | RFID blocking |
| Inner Dimensions | 18.9 cm x 12.9 cm |
| Compliant Standards | TUV |
Features - Durable - 214401
More Details
Product Code
04:323316
EAN Code
4005546990644
Manufacturer
Durable