DURABLE DURAGLAS / Desk pad / 50 x 65 cm / transparent | 711319
Brand: Durable
711319
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Transparent, anti-glare desk mat - ideal for keeping notes, messages etc. close at hand
- Ideal for use where desk or counter surfaces need to "appear" uncovered i.e. banks, building societies and so on
Product Specification
| Product Type | Desk pad - 50 x 65 cm - rectangular |
| Features | Anti-glare |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Colour | Transparent |
| Rounded Corners | Yes |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Width | 650 mm |
| Depth | 500 mm |
Features - Durable - 711319
More Details
Product Code
04:299277
EAN Code
4005546710273
Manufacturer
Durable