Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / Roll (5.1 cm x 29 m) box / continuous labels | 7113426
Brand: Epson
Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / Roll (5.1 cm x 29 m) box / continuous labels | 7113426
€20.13 inc. VAT
7113426
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Extremely durable and reliable - resistant to most chemicals
- Permanent acrylic adhesive with excellent water and heat resistance
Product Specification
| Shipping Weight | 330 g |
| Media | Media |
| Media Type | Continuous labels |
| Product Material | Polypropylene (PP) |
| Surface Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent acrylic adhesive |
| Media Sizes | Roll (5.1 cm x 29 m) |
| Printing Technology | Ink-jet |
| Roll Maximum Outer Diameter | 99 mm |
| Roll Core Diameter | 46 mm |
| Features | Chemicals-resistant, heat-resistant, water-resistant, durable |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Packaging Type | Box |
| Quantity of Items per Pack | 24 rolls |
Features - Epson - 7113426
More Details
Product Code
CH24169
EAN Code
8715946720654
Manufacturer
Epson