Fujitsu / SSD / Enterprise, Mixed Use / encrypted / 480 GB / hot-swap / 2.5" SFF / SATA 6Gb/s / Self-Encrypting Drive (SED) | PY-SS48NKS
Brand: Fujitsu
MZL3480HELT-D0A07
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Device Type | Solid state drive - hot-swap |
| Capacity | 480 GB |
| Hardware Encryption | Yes |
| Form Factor | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Performance | Performance |
| Drive Writes Per Day (DWPD) | 3 |
| Drive Class | Enterprise, Mixed Use |
| Expansion & Connectivity | Expansion & Connectivity |
| Interfaces | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Compatible Bay | 2.5" SFF |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Included Accessories | Hot-plug tray |
Features - Fujitsu - MZL3480HELT-D0A07
Form Factor
- 2.5"
- Internal
Capacity
480GB
Interface
- SATA
More Details
Product Code
03:254866
EAN Code
4065221977421
Manufacturer
Fujitsu