HP 302 / 3.5 ml / black / original / ink cartridge / for Deskjet 1110, 21XX, 36XX; ENVY 45XX; Officejet 38XX, 46XX, 52XX | F6U66AE#UUS
Brand: Hewlett Packard
F6U66AE#UUS
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Get the most from your HP printer and your ink.
- Help ensure the best possible prints for home, school and work with cartridges built and tested with your HP printer and designed to deliver consistently outstanding prints
- It's simple to save time, money and hassle with Original HP cartridges that fit how you live, play and print
Product Specification
| Dimensions (WxDxH) / Weight | 30 g |
| Shipping Width | 11.3 cm |
| Shipping Depth | 3.7 cm |
| Shipping Height | 11.5 cm |
| Shipping Weight | 45 g |
| Localisation | Western Europe |
| Consumable | Consumable |
| Consumable Type | Ink cartridge |
| Printing Technology | Ink-jet |
| Colour | Black (pigmented) |
| Included Qty | 1-pack |
| Capacity | 3.5 ml |
| Yield | Up to 170 pages ISO/IEC 24711 |
| Compatibility Information | Compatibility Information |
| Compatible with | HP Deskjet 1110, 2130, 2132, 2134, 2136, 3630, 3634, 3635, 3639 HP ENVY 4520, 4522, 4524, 4526, 4527, 4528 HP Officejet 3830, 3831, 3832, 3833, 3834, 3835, 4650, 4652, 4655, 4658, 5220, 5230, 5232 |
Features - Hewlett Packard - F6U66AE#UUS
More Details
Product Code
943ETGC
EAN Code
0888793803042
Manufacturer
Hewlett Packard