PowerWalker VI 1000 CSW IEC / UPS / AC 170-280 V / 600 Watt / 1000 VA / 10 Ah / USB / output connectors: 8 | 10121122
Μάρκα: Bluewalker
PowerWalker VI 1000 CSW IEC / UPS / AC 170-280 V / 600 Watt / 1000 VA / 10 Ah / USB / output connectors: 8 | 10121122
€278.06 inc. VAT
10121122
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Συνδεθείτε για να μπορέσουμε να σας ειδοποιήσουμε σχετικά με μια απάντηση
Special Fetures
- Automatic Voltage Regulator with Pure Sine Wave output
- Human Interface Device (HID) compatible USB connection
- Easy user-replaceable battery design
- Two USB charging ports in front
- Auto dimming screen
Product Specification
| Device Type | UPS - external |
| Power Device | |
| UPS Technology | Line interactive |
| Input Voltage | AC 170-280 V |
| Frequency Provided | 50/60 Hz ± 1Hz |
| Frequency Required | 50/60 Hz |
| Input Connectors | 1 x power IEC 60320 C14 |
| Power Output Connectors Details | 8 x power IEC 60320 C13 - 230 V <br /> 2 x 4 pin USB Type A 2.1 A |
| Output Voltage | AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz |
| Power Capacity | 600 Watt / 1000 VA |
| Dataline Surge Protection | Network/phone line - RJ-45/RJ-11 - 1 input line / 1 output line |
| Output Waveform | Sinewave |
| Surge Suppression | Yes |
| Efficiency | 98.4% |
| Power Factor (PF) | 0.6 |
| Battery | |
| Quantity | 1 |
| Voltage Provided | 12 V |
| Capacity | 10 Ah |
| Run Time (Up To) | 2.18 min at full load <br /> 7 min at half load |
| Recharge Time | 6 hours |
| Transfer Time | 6 ms |
| Networking | |
| Remote Management Interface | USB |
| Miscellaneous | |
| Cables Included | USB cable - external <br /> Power cable - external |
| Features | LCD display, Automatic Voltage Regulation (AVR), overcharge protection, overload protection, cold-start function, short-circuit protection, programmable load outlets, Human Interface Device (HID) support, auto dimming screen |
| Software / System Requirements | |
| Software Included | ViewPower |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 0 - 90% (non-condensing) |
| Sound Emission | 40 dBA |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 9.9 cm |
| Depth | 28.8 cm |
| Height | 28 cm |
| Weight | 8.5 kg |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 18.8 cm |
| Shipping Depth | 37.8 cm |
| Shipping Height | 38.7 cm |
Χαρακτηριστικά
Product Code
04:303246
EAN Code
4260074981889
Manufacturer
Bluewalker