Samsung VG-SCLA00G / Projector carrying case / dark green / for The Freestyle SP-LSP3BLA | VG-SCLA00G/XC
Brand: Samsung
Samsung VG-SCLA00G / Projector carrying case / dark green / for The Freestyle SP-LSP3BLA | VG-SCLA00G/XC
€80.44 inc. VAT
VG-SCLA00G/XC
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Features
- Carry The Freestyle anywhere you go
Enjoy big screen moments outdoors and on the move with the compact case that makes it easy to carry The Freestyle wherever you go. - Compact and stylish design
A compact case with a sleek finish that can be taken to any outdoor event or activity. - Protection from the elements
Protect The Freestyle from dust, scratches and humidity with the water-resistant case. The durable shell will leave your projector looking good as new for years to come.
Special Features
- Carry The Freestyle anywhere you go
- Compact and stylish design
- Protection from the elements
Product Specification
| Product Type | Projector carrying case |
| Product Material | PC/ABS |
| Dimensions (WxDxH) | 12.13 cm - 11.33 cm - 18.61 cm |
| Weight | 530 g |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 12.6 cm x 12.6 cm x 19.7 cm / 630 g |
| Colour | Dark green |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Features | Water-resistant, dust-resistant, scratch-resistant |
| Compliant Standards | IP55 |
| Compatibility Information | Compatibility Information |
| Designed For | Samsung The Freestyle SP-LSP3BLA |
Features - Samsung - VG-SCLA00G/XC
More Details
Product Code
09:VG-SCLA00G/XC
EAN Code
8806092981782
Manufacturer
Samsung