Brother TN3390 / 2-pack / black / original / toner cartridge / for Brother DCP-8250DN, HL-6180DW, HL-6180DWT, MFC-8950DW, MFC-8950DWT | TN3390Twin
Brand: Brother
TN3390Twin
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Features
- Efficient printing
Designed for efficiency, the Brother TN 3390 toner cartridge ensures a high duty cycle of 12,000 pages, making it ideal for handling large print jobs with ease. - High-quality output
Utilizing advanced laser printing technology, this toner cartridge delivers crisp, clear, and consistent prints from the first page to the last, ensuring professional-quality documents.
Special Fetures
- Prints 12000 pages in accordance with ISO/IEC19752
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Product Specification
| Dimensions (WxDxH) / Weight | 29 cm x 13.1 cm x 9.45 cm / 1.569 kg |
| Shipping Width | 36.5 cm |
| Shipping Depth | 21 cm |
| Shipping Height | 29.5 cm |
| Shipping Weight | 2.181 kg |
| Consumable | |
| Consumable Type | Toner cartridge |
| Printing Technology | Laser |
| Colour | Black |
| Included Qty | 2-pack |
| Yield | Up to 12000 pages ISO/IEC 19752 |
| Compatibility Information | |
| Compatible with | Brother DCP-8250DN, HL-6180DW, HL-6180DWT, MFC-8950DW, MFC-8950DWT |
Features - Brother - TN3390Twin
More Details
Product Code
04:526452
EAN Code
4977766709828
Manufacturer
Brother