Cooler Master Hyper 212 Pro Luftkühlung 12 cm / 32.8 dB / AMD Socket AM4 (Ryzen) / Sockel AM5 (Ryzen Zen4) / Intel Socket 1150 (Core i) / Intel Socket 1151 (Core i) / Intel Socket 1155 (Core i) / Intel Socket 1156 (Core i) / Intel Socke | RR-212S-25PZ-R1
Brand: Cooler Master
Cooler Master Hyper 212 Pro Luftkühlung 12 cm / 32.8 dB / AMD Socket AM4 (Ryzen) / Sockel AM5 (Ryzen Zen4) / Intel Socket 1150 (Core i) / Intel Socket 1151 (Core i) / Intel Socket 1155 (Core i) / Intel Socket 1156 (Core i) / Intel Socke | RR-212S-25PZ-R1
€42.51 inc. VAT
RR-212S-25PZ-R1
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Type | Air cooler |
| Fan diameter | 12 cm |
| Rotational speed (min) | 690 RPM |
| Rotational speed (max) | 2500 RPM |
| Airflow | 120 m³/h |
| Maximum air pressure | 3.61 mmH2O |
| Bearing type | Loop Dynamic Bearing (LDB) |
| Width | 74 mm |
| Depth | 125 mm |
| Height | 152 mm |
| Product colour | Black |
Features - Cooler Master - RR-212S-25PZ-R1
More Details
Product Code
04:519310
EAN Code
4719512156537
Manufacturer
Cooler Master