Ergotron 200 Series Combo Arm (white) 45-230-216 monitor stand
Brand: Ergotron
45-230-216
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Ergotron 45-230-216 Ergotron 200 Series Combo Arm (white) 45-230-216 monitor stand
Ergotron 200 Series Combo Arm (white) 45-230-216 monitor stand
Attach your LCD and keyboard to the 200 Combo and free up space. This wall unit solution features 3-point telescoping motion, providing greater reach to bring the system to where its needed.The 200 Combo holds a monitor, bar-code scanner, keyboard, wrist rest and mouse on the same arm. Arm extends and retracts; fold back out of the way when not in use. A unique cable management system conceals and organizes cords, making cleaning a snap!
Benefits
- Easily position flat panel monitor and keyboard for maximum comfort and productivity
- Distance between screen and keyboard is adjustable
- Five-inch 13 cm LCD height adjustment
- Rugged steel construction
- Extremely easy to clean; promotes infection control
- Barcode scanner holder provides easy access to hand-held scanner
- Extends keyboard out up to 39" 99 cm; fold equipment back out of the way when not in use. With the keyboard folded up, total system depth is as little as 12.1" 31 cm
- Ergonomic negative-tilt keyboard tray with left or right mouse tray ensures wrists remain in a neutral position during data entry
- Constant Force, patented lift technology provides fluid, one-touch adjustment of LCD
- Clean, concealed and neat routing of cables through the expansive cable management system
Feature list
| Minimum screen size compatibility: | - " |
| Maximum screen size compatibility: | 24 " |
| Maximum weight capacity: | 8.2 kg |
| VESA mounting interfaces compatibility: | 100 x 100, 75 x 75 mm |
| Height adjustment: | Y |
| Height adjustment range: | 0 - 130 mm |
| Tilt angle: | -30 - 30 ° |
| Pan range: | 0 - 360 ° |
| Turn angle: | 360 ° |
| Colour of product: | White |
| Packaging width: | 315 mm |
| Packaging depth: | 508 mm |
| Packaging height: | 605 mm |
| Package weight: | 10300 g |
| Manual: | Y |
Ergotron 200 Series Combo Arm (white) 45-230-216 monitor stand
Features - Ergotron - 45-230-216
Monitor mount capacity
Single monitor mount
More Details
Product Code
M480883
EAN Code
0698833010572
Manufacturer
Ergotron