Ergotron / Bar code scanner holder / wall mountable / black / for P/N: 45-353-026, 45-354-026 | 97-566
Brand: Ergotron
Ergotron / Bar code scanner holder / wall mountable / black / for P/N: 45-353-026, 45-354-026 | 97-566
€28.66 inc. VAT
97-566
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Keeps the barcode scanner close to caregivers, yet out of the way
- Installs on most any vertical surface
- Frees up your workspace while supporting workflow
- Durable, easy-to-clean exterior composed of high-grade plastic
Product Specification
| Product Type | Bar code scanner holder |
| Placing / Mounting | Wall mountable |
| Product Material | High-grade plastic |
| Max Load Weight | 700 g |
| Width | 4.5 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 11.4 cm x 10.8 cm x 8.9 cm / 230 g |
| Colour | Black |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Mounting Kit | Included |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | Limited warranty - 5 years |
| Compatibility Information | Compatibility Information |
| Designed For | P/N: 45-353-026, 45-354-026 |
Features - Ergotron - 97-566
Monitor mount capacity
Single monitor mount
More Details
Product Code
M481050
EAN Code
0698833015799
Manufacturer
Ergotron