HPE / DDS-1 / 2 GB / 4 GB / for SureStore DAT 24i, Tape 5000e, Tape 5000i; Trade-Ready Mechanism DDS-3 | C5706A
Brand: Hewlett Packard
HPE / DDS-1 / 2 GB / 4 GB / for SureStore DAT 24i, Tape 5000e, Tape 5000i; Trade-Ready Mechanism DDS-3 | C5706A
€10.47 inc. VAT
C5706A
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Type | DAT |
| Tape Cartridge | DDS-1 |
| Media Included Qty | 1 |
| Media | Media |
| Native Capacity | 2 GB |
| Compressed Capacity | 4 GB |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Package Type | Retail |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 45 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% |
| Min Storage Temperature | 5 °C |
| Max Storage Temperature | 32 °C |
| Humidity Range Storage | 20 - 60% |
| Compatibility Information | Compatibility Information |
| Designed For | HPE SureStore DAT 24i, Tape 5000e, Tape 5000i HPE Trade-Ready Mechanism DDS-3 |
Features - Hewlett Packard - C5706A
More Details
Product Code
09:C5706A
EAN Code
-
Manufacturer
Hewlett Packard