HP 302XL / 8.5 ml / High Yield / black / original / ink cartridge / for Deskjet 1110, 21XX, 36XX; ENVY 45XX; Officejet 38XX, 46XX, 52XX | F6U68AE#UUS
Brand: Hewlett Packard
F6U68AE#UUS
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Features
- Choose ink that makes it simple to get more
Get the most from your printer and your ink. Print all the high-quality photos and documents you need, using HP ink cartridges that help ensure your HP printer delivers the consistent results you expect. - Rely on cartridges designed to deliver flawless results
Help ensure amazing prints for home, school and work with cartridges built to deliver consistently outstanding prints. - Enjoy printing made easy
It's simple to save time, money and hassle with HP cartridges that fit how you live, play and print. Count on consistent, top-quality results you expect from HP at home or on the go.
Special Features
- Choose ink that makes it simple to get more
- Rely on cartridges designed to deliver flawless results
- Enjoy printing made easy
Product Specification
| Dimensions (WxDxH) / Weight | 35 g |
| Shipping Width | 11.3 cm |
| Shipping Depth | 3.7 cm |
| Shipping Height | 11.5 cm |
| Shipping Weight | 50 g |
| Localisation | Western Europe |
| Consumable | Consumable |
| Consumable Type | Ink cartridge |
| Printing Technology | Ink-jet |
| Colour | Black (pigmented) |
| Included Qty | 1-pack |
| Capacity | 8.5 ml |
| Cartridge Yield | High Yield |
| Yield | Up to 430 pages ISO/IEC 24711 |
| Compatibility Information | Compatibility Information |
| Compatible with | HP Deskjet 1110, 2130, 2132, 2134, 2136, 3630, 3634, 3635, 3639 HP ENVY 4520, 4522, 4524, 4526, 4527, 4528 HP Officejet 3830, 3831, 3832, 3833, 3834, 3835, 4650, 4652, 4655, 4658, 5220, 5230, 5232 |
Features - Hewlett Packard - F6U68AE#UUS
More Details
Product Code
943ETGM
EAN Code
0888793803141
Manufacturer
Hewlett Packard