Crucial Basics / DDR4 / module / 16 GB / DIMM 288-pin / 3200 MHz / PC4-25600 / CL22 / 1.2 V / unbuffered | CB16GU3200
Brand: crucial
Crucial Basics / DDR4 / module / 16 GB / DIMM 288-pin / 3200 MHz / PC4-25600 / CL22 / 1.2 V / unbuffered | CB16GU3200
€157.73 inc. VAT
CB16GU3200
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Capacity | 16 GB |
| Upgrade Type | Generic |
| Memory | Memory |
| Type | DRAM memory module |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Form Factor | DIMM 288-pin |
| Speed | 3200 MHz (PC4-25600) |
| Latency Timings | CL22 |
| Features | Unbuffered |
| Voltage | 1.2 V |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | JEDEC |
| Manufacturer Warranty | Manufacturer Warranty |
| Service & Support | 10 years warranty |
Features - crucial - CB16GU3200
More Details
Product Code
03:275804
EAN Code
0649528940797
Manufacturer
crucial