DURABLE DURAFRAME MAGNETIC / Document holder / for A5 / magnetic / black (pack of 5) | 494701
Brand: Durable
DURABLE DURAFRAME MAGNETIC / Document holder / for A5 / magnetic / black (pack of 5) | 494701
€31.4 inc. VAT
494701
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- A5 information frame with magnetic back for displaying notices, documents, signage and information in format A5
- Secures on smooth, magnetic surfaces
- Inserts are easy to replace by simply lifting the frame away from the magnetic surface
Product Specification
| Packaged Quantity | 5 (specifications are for single item) |
| Product Type | Document holder |
| Holds | A5 (148 x 210 mm) |
| Colour | Black |
| Magnetic | Yes |
| Features | Landscape/portrait orientation, anti-glare, residue-free removal |
| Dimensions | Dimensions |
| Width | 174 mm |
| Height | 236 mm |
Features - Durable - 494701
More Details
Product Code
04:315797
EAN Code
4005546406923
Manufacturer
Durable