DURABLE DURAFRAME / Document holder / surface-mounted / for A4 / double-sided / green (pack of 2) | 487205
Brand: Durable
DURABLE DURAFRAME / Document holder / surface-mounted / for A4 / double-sided / green (pack of 2) | 487205
€24.89 inc. VAT
487205
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Self-adhesive A4 information sign with folding magnetic front panel
- The magnetic seal firmly hold literature in place and inserts are quick to update
- Frame can be adhered to smooth, solid surfaces and is easily repositioned
Product Specification
| Packaged Quantity | 2 (specifications are for single item) |
| Product Type | Document holder - surface-mounted |
| Holds | A4 (210 x 297 mm) |
| Colour | Green |
| Double-sided | Yes |
| Closure Type | Magnetic |
| Features | Anti-glare, self-adhesive, residue-free removal, double-sided presentation, reusable |
| Dimensions | Dimensions |
| Width | 236 mm |
| Height | 323 mm |
Features - Durable - 487205
More Details
Product Code
04:299335
EAN Code
4005546406084
Manufacturer
Durable