DURABLE MAGAFRAME / Document holder / for A4 / red frame (pack of 10) | 488203
Brand: Durable
488203
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- MAGAFRAME is the professional and convenient way to display literature
- Simply peel off the protective paper and apply the self adhesive back to any smooth, solid surface such as windows, filing cabinets and doors
- MAGAFRAME can easily be repositioned from surfaces such as glass without leaving a residue
Product Specification
| Packaged Quantity | 10 (specifications are for single item) |
| Product Type | Document holder |
| Holds | A4 (210 x 297 mm) |
| Frame Colour | Red |
| Features | Self-adhesive, detachable magnetic sheeting |
| Dimensions | Dimensions |
| Width | 238 mm |
| Height | 324 mm |
Features - Durable - 488203
More Details
Product Code
04:299345
EAN Code
4005546405827
Manufacturer
Durable