DURABLE OPTIMO / Letter tray / for A3 / landscape / charcoal | 1700786058
Brand: Durable
1700786058
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Stackable transparent letter tray in A4 portrait format
- Can be used with risers
Product Specification
| Product Type | Letter tray - landscape |
| Holds | A3 (297 x 420 mm) |
| Size | 333 x 436 mm |
| Compartments Details | Label holder |
| Stackable | Yes |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Width | 436 mm |
| Depth | 333 mm |
| Height | 105 mm |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Colour | Charcoal |
| Product Material | Polystyrene (PS) |
| Product Recycled Content | 80 % |
| Blue Angel | Yes |
Features - Durable - 1700786058
More Details
Product Code
04:326765
EAN Code
4005546108308
Manufacturer
Durable