DURABLE VARICOLOR 10 / Drawer cabinet / 10 drawers / for Letter, A4, C4, Folio | 761027
Brand: Durable
DURABLE VARICOLOR 10 / Drawer cabinet / 10 drawers / for Letter, A4, C4, Folio | 761027
€142.24 inc. VAT
761027
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Product Type | Drawer cabinet |
| Holds | ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), A4 (210 x 297 mm), C4 (229 x 324 mm), Folio (216 x 330 mm) |
| Drawers Qty | 10 |
| Label | Removable label |
| Stackable | Yes |
| Drawer Label Holder(s) | Yes |
| Features | Drawer safety stop, rubber feet, closed drawers, colour-coded drawers |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Width | 292 mm |
| Depth | 356 mm |
| Height | 280 mm |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Product Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
Features - Durable - 761027
More Details
Product Code
04:299094
EAN Code
4005546701615
Manufacturer
Durable