Durable TREND Stackable Letter Tray Document Organiser Paper File A4+ Black | 1701626060
Brand: Durable
Durable TREND Stackable Letter Tray Document Organiser Paper File A4+ Black | 1701626060
€7.93 inc. VAT
1701626060
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- White letter tray for A4 to C4 formats
- Hinge-function provides easy access to tray contents
Product Specification
| Product Type | Letter tray |
| Holds | A4 (210 x 297 mm), C4 (229 x 324 mm) |
| Stackable | Yes |
| Features | Vertical stacking |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Width | 250 mm |
| Depth | 337 mm |
| Height | 70 mm |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Colour | Black |
Features - Durable - 1701626060
More Details
Product Code
04:326799
EAN Code
7318081626068
Manufacturer
Durable