DURABLE / Waste basket / round / 15 L / steel / silver | 331023
Brand: Durable
331023
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Round, with 165 mm perforation ring, 15 liters
- Made of steel with scratch resistant epoxy polyester coating
Product Specification
| Product Type | Waste basket - round - 15 L |
| Features | Scratch-resistant, perforation ring (165 mm) |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Material | Steel |
| Colour | Silver |
| Image Colour Disclaimer | The displayed product image may be a different colour |
| Dimensions & Weight | Dimensions & Weight |
| Height | 31.5 cm |
| Diameter | 26 cm |
Features - Durable - 331023
More Details
Product Code
04:299048
EAN Code
4005546988627
Manufacturer
Durable