Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / Roll (7.6 cm x 29 m) 18 roll(s) label continuous paper | 7113427
Brand: Epson
Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / Roll (7.6 cm x 29 m) 18 roll(s) label continuous paper | 7113427
€30.1 inc. VAT
7113427
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Media | Media |
| Media Type | Label continuous paper |
| Product Material | Polypropylene (PP) |
| Surface Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent acrylic adhesive |
| Media Sizes | Roll (7.6 cm x 29 m) |
| Printing Technology | Ink-jet |
| Roll Maximum Outer Diameter | 99 mm |
| Roll Core Diameter | 46 mm |
| Included Qty | 18 roll(s) |
| Features | Heat-resistant, water-resistant, chemicals-resistant |
Features - Epson - 7113427
More Details
Product Code
CH24172
EAN Code
8715946720661
Manufacturer
Epson