Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / 102 x 51 mm 9630 label(s) (18 roll(s) x 535 box / die cut labels | 7113410
Brand: Epson
Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / 102 x 51 mm 9630 label(s) (18 roll(s) x 535 box / die cut labels | 7113410
€37.93 inc. VAT
7113410
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Product Specification
| Shipping Weight | 1.35 kg |
| Media | Media |
| Media Type | Die cut labels |
| Product Material | Polypropylene (PP) |
| Surface Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent acrylic adhesive |
| Media Sizes | 102 x 51 mm |
| Printing Technology | Ink-jet |
| Roll Maximum Outer Diameter | 101 mm |
| Roll Core Diameter | 46 mm |
| Card / Label Qty per Sheet/Roll | 535 |
| Qty of Media with Cards | 18 roll(s) |
| Included Qty | 9630 label(s) |
| Features | Heat-resistant, water-resistant, chemicals-resistant, durable |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Packaging Type | Box |
Features - Epson - 7113410
More Details
Product Code
CH24153
EAN Code
8715946720609
Manufacturer
Epson