Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / 105 x 210 mm 1036 label(s) (4 roll(s) x 259) die cut labels | 7113424
Brand: Epson
Epson Premium / Polypropylene (PP) / matte / permanent acrylic adhesive / 105 x 210 mm 1036 label(s) (4 roll(s) x 259) die cut labels | 7113424
€79.75 inc. VAT
7113424
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Features
- Extremely durable and reliable - resistant to most chemicals
- Permanent acrylic adhesive with excellent water and heat resistance
Product Specification
| Media | Media |
| Media Type | Die cut labels |
| Product Material | Polypropylene (PP) |
| Surface Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent acrylic adhesive |
| Media Sizes | 105 x 210 mm |
| Roll Maximum Outer Diameter | 152 mm |
| Roll Core Diameter | 76 mm |
| Card / Label Qty per Sheet/Roll | 259 |
| Qty of Media with Cards | 4 roll(s) |
| Included Qty | 1036 label(s) |
| Features | Heat-resistant, water-resistant, chemicals-resistant |
Features - Epson - 7113424
More Details
Product Code
CH24167
EAN Code
8715946720432
Manufacturer
Epson