Equip Life - Adapter cable - DisplayPort male to HDMI male - 2 m - 4K support | 119390
Brand: Equip
Equip Life - Adapter cable - DisplayPort male to HDMI male - 2 m - 4K support | 119390
€14.02 inc. VAT
119390
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Please sign in so that we can notify you about a reply
Special Fetures
- DisplayPort male
- HDMI male
- Gold plated connectors
- Data rates of up to 10.2Gbps
- Supports video resolutions up to 4K/30Hz
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable 4K support |
| Interface Supported | DisplayPort / HDMI |
| American Wire Gauge (AWG) | 30 |
| Length | 2 m |
| Plated Connector | Gold |
| Features | 30 Hz refresh rate |
| Connectivity | |
| Connector | 20 pin DisplayPort - male |
| Connector (Second End) | 19 pin HDMI Type A - male |
Features - Equip - 119390
Length
2m
More Details
Product Code
04:321784
EAN Code
4015867222386
Manufacturer
Equip