Epson T55P1 / 480 ml / black / original / box / ink pack / for EPL C8000E | C13T55P140
Μάρκα: Epson
Epson T55P1 / 480 ml / black / original / box / ink pack / for EPL C8000E | C13T55P140
€338.54 inc. VAT
C13T55P140
Delivery
Order Today...
Ships...
Delivery...
ℹ️ Large or fragile items (e.g. monitors) may require extra handling time. We'll keep you informed.
Payment options
Trusted Tech Choice
Buying Benefits
Verified
Competitive EU pricing
Delivered to Cyprus from EU stock
Local warranty support
Συνδεθείτε για να μπορέσουμε να σας ειδοποιήσουμε σχετικά με μια απάντηση
Product Features
- High-quality printing technology
The Epson T55P1 utilizes advanced ink-jet technology to produce stunning images and text, making it suitable for a wide range of printing needs. - Original consumable for durability
As an original Epson ink pack, the T55P1 offers long-lasting performance and compatibility with your printer, ensuring that you achieve consistent results every time.
Special Features
- Designed with Epson UltraChrome DL technology for color quality
- Original consumable ensuring reliability and consistency
- Easy to install for seamless printer integration
- Ideal for professional photography and graphic design
- Delivers output for various printing applications
Product Specification
| Shipping Width | 10 cm |
| Shipping Depth | 31 cm |
| Shipping Height | 3.5 cm |
| Shipping Weight | 515 g |
| Consumable | Consumable |
| Consumable Type | Ink pack |
| Printing Technology | Ink-jet |
| Colour | Black |
| Included Qty | 1-pack |
| Capacity | 480 ml |
| Cartridge Features | Epson UltraChrome DL |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Packaging Type | Box |
| Compatibility Information | Compatibility Information |
| Compatible with | Epson EPL C8000E |
Χαρακτηριστικά
Product Code
CK80649
EAN Code
8715946728582
Manufacturer
Epson